• Ludwin&Ludwin
  • kontakt
  • nasza misja
  • nasz zespół
  • blog

Ludwin&Ludwin / blog

2010-08-26


najnowszy KOLPOSKOP firmy Ecleris - smartOPTIC już u nas


Nasze gabinety ginekologiczne zostały wyposażone w najnowszy KOLPOSKOP znanej firmy Ecleris o nazwie smartOPTIC, wyposażony w tor wizyjny. Dzięki temu będziemy mogli zaproponować wszystkim naszym pacjentkom przeprowadzenie KOLPOSKOPII, czyli badania szyjki macicy polegającego na jej bardzo dokładnej wzrokowej diagnostyce w wielokrotnym, mikroskopowym powiększeniu z użyciem specjalnych testów barwnych mających wykryć wszystkie możliwe nieprawidłowości dotyczące profilaktyki i diagnostyki stanów przednowotworowych i raka szyjki macicy. Badanie to powinno być obowiązkowo przeprowadzone u wszystkich kobiet z nieprawidłowymi wynikami cytologii. Może być też polecane wszystkim kobietom niezależnie od wyniku cytologii jako badanie profilaktyczne, którego zastosowanie pozwala zweryfikować zarówno nieprawidłowe jak i prawidłowe wyniki rozmazów cytologicznych. Pozwala to wyeliminować fałszywie wyniki pojawiające się w około 20-30% badań cytologicznych. Zważywszy na fakt, że czułość standardowej cytologii wynosi 70-80% stosując dodatkowo kolposkopię możemy uzyskać znacznie wyższą dokładność diagnostyczną.

Stosowanie kolposkopii pozwala też na wykrycie i prawidłową kwalifikację terapeutyczną wielu schorzeń łagodnych takich jak polipy szyjkowe, stany zapalne, nadżerki szyjki macicy.

Dzięki dokładnej diagnostyce kolposkopowej wiele kobiet może uniknąć zupełnie niepotrzebnych zabiegów na szyjce dotyczących leczenia bezobjawowych i nieistotnych z punktu widzenia profilaktyki onkologicznej tzw. nadżerek rzekomych.

Podłączony do kolposkopu tor wizyjny z kamera cyfrową pozwala każdej kobiecie obserwować przebieg i wynik badania na dużym monitorze, a lekarzom umożliwia cyfrową archiwizację i dokumentację badania.