• Ludwin&Ludwin
  • kontakt
  • nasza misja
  • nasz zespół
  • blog

Ludwin&Ludwin / blog

2010-05-02


najnowsze i najcieńsze histeroskopy firmy Karl Storz oraz możliwość bezbolesnej HISTEROSKOPII  już w Ludwin&Ludwin Ginekologia


Sprowadziliśmy z Niemiec najnowszy, zminiaturyzowany sprzęt do przeprowadzania histeroskopii diagnostycznej oraz niektórych zabiegów histeroskopowych jednogo z najlepszych na świecie jego producentów – tj. firmy Karl Storz.

Dzięki nowemu instrumentarium, wykorzystując nasze bogate doświadczenie w tej dziedzinie będziemy mogli przeprowadzać dużą część zabiegów histeroskopowych w trybie ambulatoryjnym bez konieczności stosowania jakiegokolwiek znieczulenia. Wyjątkowo mała średnica tych urządzeń pozwala na zupełnie bezurazowe i niebolesne wprowadzenie histeroskopu przez pochwę do kanału szyjki i jamy macicy. Histeroskopia pozwala na bardzo dokładną diagnostykę wnętrza kanału szyjki, jamy macicy oraz ujść macicznych jajowodów oraz przeprowadzanie w tych obszarach bardzo skutecznych, małoinwazyjnych zabiegów i operacji.

Jest to badanie, które jest rekomendowane u większości pacjentek z niepłodnością i niemożnością donoszenia ciąży. Dlatego wydaje się nam, iż możliwość zaoferowania tak dokładnej diagnostyki bez konieczności pobytu w szpitalu oraz niedogodności z tym związanych, jak też brak konieczności znieczulenia ogólnego pozwoli wielu kobietom zmniejszyć stres związany z przeprowadzanymi tradycyjnie zabiegami.

Chcielibyśmy tu przypomnieć, iż dr. n. med. Artur Ludwin jako jeden z pierwszych w Polsce przeprowadzał zabiegi histeroskopowe techniką waginoskopową bez konieczności jakiegokolwiek znieczulenia.