• Ludwin&Ludwin
  • kontakt
  • nasza misja
  • nasz zespół
  • blog

Ludwin&Ludwin / blog

Londyńska Fetal Medicine Fundation po raz kolejny potwierdza najwyższą jakość skrinningowych ultrasonograficznych badań genetycznych I trymestru ciąży przeprowadzanych przez Dr n. med. Ingę Ludwin


Na wiarygodność ultrasonograficznej diagnostyki genetycznej I trymestru ciąży w bardzo istonym stopniu wpływa doświadczenie, wiedza i umiejętności ultrasonografisty przeprowadzającego badanie.

Dlatego FMF rekomenduje przeprowadzanie w danym kraju i mieście usg genetycznych tylko u wybranych, przeszkolonych, przeegzaminowanych oraz podlegających stałemu audytowi jakości najlepszych w tej dziedzinie specjalistów.

Dodatkowym elementem wpływającym na wiarygodność wyniku jest jakość stosowanej aparatury ultrasonograficznej. Stosowanie przestarzałych lub gorszej jakości ultrasonografów nie umożliwia precyzyjnej diagnostyki nawet najlepszym ultrasonografistom.

Podobnie można powiedzieć, że nawet najlepszy aparat usg nie zapewni wiarygodności wyniku jeśli posługuje się nim specjalista bez odpowiedniego doświadczenia i przygotowania.

Nasza Pracownia Ultrasonografii 2D/3D/4D jest wyposażona w najnowocześniejszy aktualnie aparat ultrasonograficzny, stosowany w tej dziedzinie - VOLUSON E8 Expert.

Na takim samym VOLUSONIE E8 Expert pracuje Prof. Kypros Nikolaides i jego eksperci z Fetal Medicine Centre w Londynie.

Cieszymy się, że możemy zaoferować Państwu nasze certyfikowane przez FMF usługi na takim samym sprzęcie ultrasonograficznym jak najlepiej wyposażone kliniki na świecie.