Ludwin&Ludwin / Nasza misja

Histeroskopia

Konsultacyjne Centrum Medycznym Ludwin & Ludwin Ginekologia to miejsce w którym każda pacjentka może liczyć na doskonałą opiekę medyczną. Wybitni lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym umiejętnie wykorzystują nowoczesne metody diagnostyczne, które w procesie leczenie odgrywają istotna rolę.

Jedną z wielu procedur medycznych oferowanych przez Ludwin & Ludwin Ginekologia jest histeroskopia diagnostyczna i operacyjna. Pacjentki z całej Polski, które oczekują wysokospecjalistycznej wiedzy eksperckiej, najnowocześniejszej aparatury medycznej do przeprowadzania histeroskopii oraz wirtuozerii w przeprowadzaniu najtrudniejszych operacji histeroskopowych mogą liczyć na pomoc dr n. med. Artura Ludwina. Zapraszamy serdecznie wszystkie pacjentki, u których stwierdzono, że konieczna do przeprowadzenia jest histeroskopia. Mile widziane są szczególnie pacjentki, określane w innych ośrodkach jako tzw. trudne lub najtrudniejsze przypadki lub pacjentki u których histeroskopia w leczeniu takich schorzeń jak przegroda macicy, nieprawidłowe krwawienia maciczne, polip endometrialny, mięśniak podśluzówkowy macicy, niedrożny róg szczątkowy macicy jednorożnej, zespół Ashermana nie została zaproponowana.

Udzielamy także tzw. drugiej opini (second opinion), dotyczącej weryfikacji wskazań, a które mogą być sporne lub niejednoznaczne, a w których ustalono, że histeroskopia diagnostyczna lub operacyjna jest niezbędna. W tej kwesti opieramy się na wysokospecjalistycznej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu dr n. med. Artura Ludwina.

Chcemy, by pacjentki, u których potrzebna jest histeroskopia diagnostyczna lub operacyjna dzięki naszej placówce mogły mieć dostęp do standardu i jakości wykonania na poziomie najlepszych światowych klinik specjalizujących się w histeroskopii. Dodatkowo chcemy, by pacjentki poddawane histeroskopii diagnostycznej lub operacyjnej były leczone w Polsce jak najmniej inwazyjnie. Niestety ciągle obserwujemy w Polsce, że histeroskopia przeprowadzana jest w sposób anachroniczny (stosowanie narkozy do histeroskopii diagnostycznej).

Stąd w przypadku, gdy konieczna jest histeroskopia diagnostyczna lub histeroskopia operacyjna (wybrane wskazania) przeprowadzamy ją bezboleśnie, używając zminaturyzowanego, najnowocześniejszego instrumentarium histeroskopowego bez użycia jakiegokolwiek znieczulenia. Jest to aktualnie zachodnieuropejski standard.

Dla uściślenia terminu, wyjaśniamy, że histeroskopia jest nowoczesną metodą endoskopową stosowaną w ginekologii do diagnostyki oraz przeprowadzania wielu, niekiedy bardzo skomplikowanych i precyzyjnych operacji.

Zachęcamy do odwiedzenia strony serwisu na której zamieściliśmy mnóstwo niezbędnych informacji oraz dane ułatwiające kontakt z naszą placówką.

gabinet ginekologiczny poczekalnia

gabinet ginekologicznygabinet ginekologiczny

Pragniemy, by każda kobieta i jej rodzina poczuła się u nas naprawdę wyjątkowo.

Inga Ludwin i Artur Ludwin, doktorzy nauk medycznych, specjaliści ginekologii i położnictwa, prywatnie małżeństwo