Ludwin&Ludwin / Nasza misja

Mięśniak macicy

W przypadku kiedy lekarz zdiagnozuje u kobiety mięśniak macicy lub mięśniaki macicy może być konieczne jest podjęcie ściśle sprecyzowanych działań, a przynajmniej szczegółowej diagnostyki. Konsultacyjne Centrum Medyczne Ludwin & Ludwin Ginekologia zapewnia opieką medyczną według najnowocześniejszych standardów, w tym wytyczne ACOG (Amerykańskie Towrzystwo Ginekologów i Pożników) oraz innych najbardziej uznanych międzynarodowych towarzystw naukowych, które uwzględniają najnowsze osiągnięcia w postępowaniu lub terapii kobiet, u których rozpoznano mięśniak macicy lub mięśniaki macicy. Mięsniak macicy lub mięśniaki macicy to nie wyrok, a w stosunku do częstości występowania, tylko w niektórych sytuacjach wymaga interwencji chirurgicznej. Mięśniak macicy lub mięśniaki macicy tylko w stosunkowo nielicznych przypadkach u kobiet w wieku rozrodczym wymagają tak okaleczającego leczenia jak usunięcie macicy drogą brzuszną. Bardzo często istnieje alternatywa.

W naszym zespole ekspertem, zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem mięśniaków macicy wykorzystującym własne sposoby kwalifikacji do małoinwazyjnych sposobów leczenia m.in. do histeroskopii jest dr n. med. Artur Ludwin. Poza wszystkimi dostępnymi metodami leczenia operacyjnego oferuje on też pacjentką zastosowania swojej własnej techniki i opracowanego przez siebie sposobu monitorowania histeroskopowego usunięcia mięśniaków w przypadkach, które powszechnie są uznawane jako trudne lub niedostępne dla techniki histeroskopowej. Oprócz niewielkiej inwazyjności dodatkowym atutem histeroskopowej metody usuwania mięśniaka jest fakt, że nie pozostawia na ciele kobiety żadnej blizny. Mięśniak macicy lub Mięśniaki macicy są tutaj operowane od strony pochwy przez szyjkę macicy.

Oczywiście nie we wszystkich przypadkach Mieśniak macicy może być usunięty techniką histeroskopową, nawet używając najnowocześniejszych technik i najnowoczeniejszej aparatury medycznej. Koncentrujemy się na tym, żeby proces leczenia w tej dziedzinie był ukierunkowany na zdrowie pacjentki, z uwzględnieniem optymalnych zasad postępowania i specjalistycznej wiedzy nie tylko w zakresie ginekologii, ale także ginekologii onkologicznej. Dysponujemy optymalnie przystosowanym sprzętem oraz nowoczesnymi metodami, które umożliwiają nam przeprowadzanie prawidłowego leczenia nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że diagnoza mięśniak macicy może wywołać sporo niepokoju oraz obaw. Z naszej strony pacjentka może liczyć na pełne wsparcie oraz wyjaśnienie wszelkich nurtujących ją pytań o mięśniaki macicy.

W zakresie chirurgii ginekologicznej pragniemy o ile jest to możliwe podejmować się wykonywania mało inwazyjnych metod z zastosowaniem nowoczesnych technologii endoskopowych. Mięśniak macicy czy mięśniaki macicy zdiagnozowany/e i zakwalifikowany/e do leczenia w odpowiednim momencie dają szansę na zastosowanie małoinwazyjnych sposobów terapii.

Na stronie serwisu przygotowaliśmy mnóstwo wyczerpujących informacji o naszej placówce, w której zapewniamy właściwy komfort oraz wysokospecjalistyczną opiekę najbardziej wymagającym pacjentkom oczekującym diagnostyki i leczenia na odpowiednim poziomie. Zapraszamy.

gabinet ginekologiczny poczekalnia

gabinet ginekologicznygabinet ginekologiczny

Pragniemy, by każda kobieta i jej rodzina poczuła się u nas naprawdę wyjątkowo.

Inga Ludwin i Artur Ludwin, doktorzy nauk medycznych, specjaliści ginekologii i położnictwa, prywatnie małżeństwo