Diagnostyka i leczenie niepłodności

Ludwin&Ludwin / Diagnostyka i leczenie niepłodności / Bezbolesne HSG w Krakowie

Bezbolesne HSG w Krakowie

Owiane złą sławą hsg przeprowadzane w większości placówek przy użyciu tradycyjnego aparatu Schultzego może być wykonywane dziś w inny, bezbolesny lub prawie bezbolesny sposób.

W Krakowie w Ludwin & Ludwin GINEKOLOGIA stosujemy badanie hsg najnowszą, atraumatyczną metodą nie wykorzystującą traumatyzującego metalowego urządzenia (aparat Schultzego) oraz bolesnego zapinania na szyjkę macicy raniących, metalowych kulociągów (specjalne szczypce).

Zamiast "starodawnego" sprzętu stosujemy sprowadzane z Włoch miniaturowe, jednorazowe, silikonowe, miękkie kaniule, które pozwalają na calkowicie atraumatyczne i w większości przypadków bezbolesne przeprowadzenie hsg.

Dzięki temu kobiety w Krakowie i z okolic nie muszą uciekać się do metod w znieczuleniu ogólnym lub znacznie mniej dokładnych metod ultrasonograficznych opartych o infuzję sol fizjologicznej do jamy macicy.

Nie należy mylić badania HSG, czyli histerosalpingografii, które jest przeprowadzane użyciem kontrastu widocznego na zdjęciach rentgenowskich z badaniem drożności jajowodów przy użyciu soli fizjologicznej i ultrasonografu.

Przypominamy wszystkim pacjentkom, iż badanie drożności jajowodów metodą ultrasonograficzną to nie HSG. Badanie z użyciem soli fizjologicznej to SIS, albo inaczej sonohisterografia i ma ono znacznie niższą czułość i swoistość niż HSG.

Natomiast badanie ultrasonograficzne drożności jajowodów z użyciem znacznika kontrastowego widocznego w ultrasonografii (np. Echovist) nosi nazwę HyCoSy i ma porównywalną z HSG dokładność diagnostyczną, jest jednak niezbyt często w Polsce stosowane z uwagi na kilkuset złotową cenę kontrastu.

Szczegółowe informacje na temat HSG i jego możliwości wykonania w Krakowie - znajdują się na naszej podstronie  Chirurgia Ginekologiczna.

Przypominamy, iż poza HSG oferujmy wszystkie dostępne aktualnie na świecie nowoczesne metody i techniki stosowane do badania drożności jajowdów.

Ich wybór jest uzależniony od etapu trwania niepłodności, czasu trwania niepłodności, wieku pacjentki oraz preferowanego przez pacjentkę stopnia dokładności i inwazyjności danej metody.