Nasz zespół

razem

Ludwin&Ludwin / Nasz zespół / Lek. med. Magdalena Łoboda
ginekologia i położnictwo

Lek. med. Magdalena Łoboda
ginekologia i położnictwo

 

Na codzień pracuje w Klinice Ginekologii i Położnictwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W obszarze jej zainteresowań znajduje się ginekologia młodzieżowa oraz szeroko pojęta profilaktyka schorzeń kobiecych oraz ich leczenie sposobami zachowawczymi, a także zagadnienia nowoczesnej antykoncepcji.

W postępowaniu diagnostycznym szczególny nacisk kładzie na stosowanie nowoczesnych metod diagnostycznych z zastosowaniem nowczesnych technik obrazowania ultrasonograficznego. Odbyła kurs z zakresu ultrasonografii, w tym ultrasonograficznej diagnostyki prenatalnej w Londynie u światowej sławy w tej dziedzinie - Prof. Kyprosa Nicolaidesa.

Jej zainteresowania zawodowe związane są także z diagnostyką i leczeniem niepłodności. Dotyczy to w szczególności stosowania kompleksowej diagnostyki wstępnej, pozwalającej parom z krótko trwającym problemem niepłodności zidentyfikować problem z zastosowaniem jak najmniej inwazyjnych algorytmów postępowania.

Szczególny nacisk w swojej pracy kładzie na niezwykle przyjazny, partnerski kontakt w relacji pacjent-lekarz, co w wielu przypadkach jest niezwykle istotne w rozwiązywaniu istotnych problemów związanych z niepłodnością małżeńską.

Przez swoje wyjątowe podejście do pacjentek w wieku młodzieńczym, dobry kontak z tą grupą wiekową oraz zrozumienie problemów tego okresu jest idealnym lekarzem dla każdej młodej kobiety udającej się na pierwszą w swoim życiu wizytę u ginekologa oraz dla wszystkich kobiet oczekujących fachowego, ale jednocześnie bezstresowego kontaktu z lekarzem oraz wyjątkowej delikatności podczas badania.