Nasz zespół

razem

Ludwin&Ludwin / Nasz zespół / Lek. med. Miłosz Pietrus
specjalista ginekologii i położnictwa

Lek. med. Miłosz Pietrus
specjalista ginekologii i położnictwa

 

Na co dzień jest asystentem w Klinice Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dodatkowo udziela świadczeń medycznych w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym Ujastek w ramach pełnionych tam dyżurów lekarskich.

Swoje doświadczenie zawodowe poza Kliniką Ginekologii i Onkologii CMUJ zdobywał pracując m.in. w specjalistycznych poradniach i przychodniach na terenie Miasta Krakowa oraz w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Umiejętności w zakresie ultrasonografii ginekologiczno-położniczej doskonalił uczestnicząc w wielu krajowych kursach z prenatalnej i ginekologicznej diagnostyki ultrasonograficznej.

Na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę, wzbogacając ją o najnowsze dane naukowe. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc czynny udział w odbywających się konferencjach i szkoleniach z zakresu ginekologii i położnictwa.

Jego kliniczne zainteresowania dotyczą ginekologii onkologicznej, uroginekologii, endokrynologii oraz medycyny prenatalnej.

W najbliższym czasie planuje rozpocząć badania naukowe z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej zaburzeń statyki kobiecego narządu rodnego oraz problemów nietrzymania moczu u kobiet. Szczególnie wysiłkowe nietrzymanie moczu wydaje się schorzeniem, którego leczenie może być lepiej zaplanowane w oparciu o szczegółową przedoperacyjną diagnostykę obrazową.

Dodatkowe zainteresowania dotyczą stosowania i wdrażania najnowocześniejszych, najskuteczniejszych, a jednocześnie najbardziej odwracalnych i wywołujących najmniej skutków ubocznych nowych oraz tradycyjnych metod antykoncepcyjnych.

Poradnictwo antykoncepcyjne, z poszanowaniem światopoglądu kobiety i mężczyzny, w oparciu o nowoczesne metody hormonalne, metody barierowe, udoskonalone metody naturalne, a także w sytuacjach awaryjnych antykoncepcję postkoitalną pozwalają wielu parom świadomie planować macierzyństwo i uniknąć nieporządanej ciąży. Wszystkim zainteresowanym najnowszymi metodami antykoncepcji Paniom szczególnie ceniącym bezpieczeństwo swojego zdrowia, także w trosce o swoje przyszłe macierzyństwo Lek. Miłosz Pietrus dobierze najbardziej odpowiedni rodzaj antykoncepcji.

Prywatnie Lek. Miłosz Pietrus jest tatą dwójki dzieci – Marysi i Mateusza.

Zainteresowania pozanaukowe to żeglarstwo, narciarstwo, tenis oraz rajdy samochodowe.