Opieka nad kobietą ciężarną

Ludwin&Ludwin / Opieka nad kobietą ciężarną / Badania laboratoryjne w ciąży - PROMOCJA

Badania laboratoryjne w ciąży - PROMOCJA

 

Centrum Konsultacyjne Ludwin & Ludwin GINEKOLOGIA oferuje pełen zakres badań biochemicznych z krwi i moczu oraz mikrobiologicznych koniecznych oraz zalecanych do przeprowadzenia w ciąży przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) oraz wiądące międzynarodowe towarzystwa naukowe zajmujące się medycyną perinatalną.

Dbając o jakość przprowadzanych badań współpracujemy ze znanym ogólnopolską siecią laboratoriów SYNEVO oraz innymi wiodącymi laboratoriami w obrębie tej grupy.

Dla naszych stałych pacjentek oferujemy (od grudnia 2011) stały bonus 15%* na tzw. PAKIET ZALECANY przez PTG przy pierwszej wizycie kobiety ciężarnej u ginekologa.

Dzięki temu, w okresie w którym, kobieta ciężarna wymaga największej ilości i najdroższych badań może wykonać je u nas nawet o kilkadziesiąt złotych taniej w stosunku do cen rynkowych.

Na pozostałe badania laboratoryjne w ciaży (za wyjątkiem badań diagnostyki genetycznej - Test PAPPA) oferujemy 10% rabat*

* rabat względem cen obowiązujących w DIAGNOSTYCE

 

BADANIA OBOWIĄZKOWE + ZALECANE przez PTG do 10 tygodnia ciąży:

grupa krwi i Rh, odczyn Coombsa, morfologia krwi, mocz - badanie ogólne, glukoza, VDRL, HBS, HIV, HCV, toxoplazomoza IgG, toxoplazmoza IgM, różyczka IgG, różyczka IgM (gdy nieszczepiona)

EWENTUALNIE DODATKOWE ZALECENIA: CMV IgG, CMV IgM, poziom żelaza, biocenoza pochwy, wymaz w kierunku ureoplazma, chlamydia, mykoplazma, CRP, cytologia (jeśli nie oceniono cytologii w ciągu ostatnich 6 miesięcy)

 

 

Pamiętajmy:

Kobieta w ciąży i jej nienarodzone dziecko wymagają szczególnej troski, czego wyrazem jest odpowiednie monitorowanie przebiegu ciąży w oparciu o badania laboratoryjne, zarówno biochemiczne z krwi i moczu jak też badania mikrobiologiczne.

Odpowiedzialność za zlecenie odpowiednich badań i ich wybór spoczywa na prowadzącym ciążę lekarzu i jest uzależniony i modyfikowany indywidualnie. Jednak odpowiedzialność  nie tylko za siebie, ale rozwijające się dziecko spoczywa także na kobiecie, która powinna się takim badaniom poddawać.

W zależności od możliwości i zasobności systemów opieki medycznej - państwowy system finansowania, prywatne ubezpieczenia czy całkowicie prywatna opieka medyczna w różny sposób definiowany jest minimalny zakres i ilość badań mających zapewnić porządany poziom bezpiecznego monitorowania ciąży.

Dlatego też Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zdefiniowało m.in. tzw. badania obowiązkowe - których wykonanie w ciąży jest bezwzględnie konieczne oraz także tzw. badania zalecane, które są rekomendowane  przeprowadzenia u każdej ciężarnej, jednak nie są one obowiązujące np. nie muszą być zlecane przez lekarzy świadczących usługi w oparciu o ograniczone zasoby finansowania (np. NFZ).

Zakres badań może być jeszcze szerszy w zależności od indywidualnej oceny ryzyka ciążowego.

Dla wszystkich Pań, chcących odpowiedzialnie dbać o swoje zdrowie oraz stan swojego nienarodzonego dziecka, służymy chętnie radą i pomocą w wyborze odpowiedniego rodzaju potrzebnych badań.