Pracownia Ultrasonografii 3D/4D

Ludwin&Ludwin / Pracownia Ultrasonografii 3D/4D / usg jamy brzusznej Kraków

usg jamy brzusznej Kraków

Badanie USG jest podstawowym badaniem w diagnostyce dolegliwości bólowych brzucha. Pozwala, w ostrych i przewlekłych dolegliwościach, ocenić narządy miąższowe (tzn. wątrobę wraz z pęcherzykiem i drogami żółciowymi, śledzionę, trzustkę oraz nerki) a także duże naczynia jamy brzusznej, węzły chłonne oraz ewentualną obecność patologicznych przestrzeni lub wolnego płynu w jamie brzusznej. Jest również podstawowym badaniem w ocenie układu moczowego (nerek, moczowodów i pęcherza moczowego, zalegania moczu w pęcherzu) a także gruczołu krokowego u mężczyzn.

 

Przygotowanie:

- dzień przed badaniem zaleca się nie spożywać potraw wzdymających, ciężkostrawnych, wskazane jest zażycie np. Espumisan 3x2 kaps.

- ok. 6 godzin przed badaniem nie należy jeść; wskazane jest wypełnienie pęcherza (poprzez wypicie około litra niegazowanej wody godzinę przed planowanym badaniem)

 

W naszej pracowni ultrasonograficznej usg jamy brzusznej Kraków przeprowadzane jest na najnowoczesniejszych i uważanych za najlepsze przez większość ultrasonografistów aparatach VOLUSON E8 Expert, wyposażonych w niezwykle czułe i dokładne głowice ultrasonograficzne oraz najbardziej zaawansowane i rozbudowane aplikacje kliniczne.Badania usg jamy brzusznej przeprowadza w naszym Centrum Konsultacyjnym znany specjalista Dr n. med. Joanna Jędrys.