Pracownia Ultrasonografii 3D/4D

Ludwin&Ludwin / Pracownia Ultrasonografii 3D/4D / Pracownia ultrasonografii ginekologiczno-położniczej

Pracownia ultrasonografii ginekologiczno-położniczej

Najlepiej wyposażona pracownia zaawansowanej ultrasonografii ginekologiczno-położniczej w Małopolsce oraz wyspecjalizowany zespół ekspercki umożliwiają nam zaoferowanie diagnostyki na najwyższym, światowym poziomie

Technologia przyszłości - już u nas !!! Aż 4 aparaty VOLUSON E8 Expert BT13 (wersja oprogramowania z 2013 roku) - aktualnie najnowocześniejsze i najlepsze aparaty na świecie w usg 3D i usg 4D

To co do niedawna było marzeniem w jakości obrazowania ultrasonograficznego osiągnięto w tym właśnie aparacie ultrasonograficznym. Technologia zastosowana w tym systemie wprowadza niespotykane dotąd możliwości diagnostyczne i udoskonala te, które dostępne były to tej pory. Cyfrowy układ generacji i przetwarzania ultradźwięków pozwala analizować 4-krotnie większą ilość informacji niż większość dostępnych aparatów.

Wprowadzone w tym aparacie unikatowe matrycowe sondy ultrasonograficzne (Matrix) pozwalają na pozbawioną artefaktów najprecyzyjniejszą diagnostykę usg.

Wiodące ośrodki badawcze połozniczo-ginekologiczne i najnowsze badania naukowe z zakresu ultrasonografii  wykorzystują właśnie ten najnowocześniejszy sprzęt. W takie aparaty jest między innymi wyposażone Fetal Medicine Center z Londynu, prowadzone przez Prof. Kyprosa Nicolaidesa, założyciela Fetal Medicine Fundation. Na takich własnie aparatach przeprowadza się tam najbardziej precyzyjną diagnostykę prenatalną i usg genetyczne.

usg genetyczne Kraków

Voluson E8 Expert BT12 jest wyposażony m. in. w funkcje badania serca płodu - STIC, w funkcje ultrasonograficznej tomografii komputerowej - TUI, system pomiarów objętości VOCAL, a także wiele innych opcji wykorzystujących skanowanie objętościowe w ultrasonografii ( usg 3D oraz usg 4D ) oraz eliminujące artefakty i niedoskonałości dotychczasowych systemów ultrasonograficznych.

Oprócz najnowocześniejszych opcji obrazowania w usg 2D 3D 4D oraz opcji dopplerowskich posiada także funkcję ELASTOGRAFII, z którą wspołczesna diagnostyka obrazowa wiąże ogromne nadzieje.

Będące na wyposażeniu pracowni aparaty VOLUSON E8 Expert są wyposażone w najbardziej rozszerzony pakiet oprogramowania przystosowany do niezwykle wyrafinowanych badań klinicznych.

 

Już u nas !!! prawdziwe HDlive 4D - najnowsza, rewolucyjna technologia na świecie wprowadzona w 2012 roku dostępna tylko w aparatach VOLUSON E8 Expert

Opracowana przez firmę GE nadzwyczajna metoda renderingu w tym momencie rewolucjonizuje na całym świecie możliwości obrazowania płodu oraz zaawansowanych badań ginekologicznych.

Metoda ta pozwala na uzyskanie niespotykanego dotąd, niesamowicie realistycznego obrazu ludzkiego płodu pomagając zwiększyć czułość diagnostyczną.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć GE przedstawiających obrazy uzyskane w technologi HDlive w ciąży. Widać olbrzymią róznicę między HDlive usg, a standardowym, zwykłym usg 3D lub usg 4D. A jeszcze niedawno wydawało się nam, iż przedstawiane przez nas zdjęcia 3D i 4D w kolorze sepii (złotym) lub nawet z opcją błekitnego tła wyostrzającego głebię, która to opcję też wprowadzono niedawno są takie piekne i realistyczne.

Postęp jest jednak kosmiczny i dziś różnica między standardowym 3D 4D usg a HDlive usg jest olbrzymia. Niestety technologia ta dostępna jest tylko w aparatach VOLUSON E8 Expert, które są nie tylko najlepsze, ale niestety także najdroższe spośród wszystkich aparatów do usg 3D i 4D dlatego szybko nie rozpowszechni się w Polsce, gdzie królują znacznie tańsze i starsze generacyjnie VOLUSONY 730 expert.

najlepsze usg 4D HDlive Kraków

 

HDlive usg 4D Kraków

 

najlepsze usg 3D Kraków

 

HDlive usg 3D Kraków

 

HDlive usg 4d Kraków

 

HDlive usg


najlepsze HDlive usg 4d w KrakowiePoniżej przedstwiamy wykorzystanie renderingu HDlive do obrazowania macicy oraz jej jamy ( usg macicy Kraków ). Zastosowanie dokładnych metod obrazowania ultrasonograficznego eliminuje w wielu przypadkach zastosowania bardziej inwazyjnych metod endoskopowych np. u kobiet z podejrzeniem wady macicy. Poniższe zdjęcie przedstawia prawidłową macicę i jej jamę.

HDlive najlepsze usg 4D Kraków

 

Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt ultrasonograficzny możemy z niespotykaną dotąd precyzją przeprwadzić usg jajników. Na poniższych obrazach przedstawiamy prawidłowe jajniki u kobiety w wieku rozrodczym. Obraz uzyskano w technologii usg HDlive. Badanie przeprowadzał Dr. n. med. Artur Ludwin.

3D usg jajników Kraków

 

Poniżej obraz prawidłowego jajnika w usg 3D HDlive z widocznym pecherzykiem Graafa tuż przed owulacją. Badanie przeprowadzono z użyciem najnowocześniejszej technologii obrazowania HDlive usg 3D oraz usg 4D w Krakowie w Ludwin & Ludwin Ginekologia.

najdokładniejsze 4D usg jajników w Krakowie

Dzieki zastosowaniu w Ludwin & Ludwin Ginekologia najnowocześniejszych technik obrazowania takich jak 3D 4D SIS wiele kobiet z różnymi schorzeniami ginekologicznych, takimi np. jak poronienia nawykowe, przegroda macicy, macica dwurożna czy macica łukowata uzyskuje 100% rozpoznania bez uciekania się do laparoskopii i histeroskopii. Pozwala to na ograniczenie procedur operacyjnych do stosowania tylko u tych pacjentek, które rzeczywiście tego wymagają chirurgii korekcyjnej (przegroda macicy), a nie tylko zdignozowania wady (macica łukowata, macica dwurożna) . Stosując jako piersi w Polsce tak wyrafinowane techniki diagnosyczne jak połaczenie 3D 4D SIS i renderingu HDlive uzyskujemy obrazy jak w wirtualnej histeroskopii.

Poniżej przedstawiamy obraz przegrody macicy w HDlive 3D SIS.

HDlive usg 4D Kraków

VOLUSON E6 nowoczesny, wysokiej klasy aparat do 3D usg i 4D usg z opcją advanced 4D to jeden z 6-ciu wysokiej klasy aparatów w naszej pracowni

Jest to aparat o zbliżonych, choc nie tak rozległych i wyrafinowanych możliwościach diagnostycznych jak najlepszy obecnie na świecie Voluson E8 Expert BT12. Znajduje swoje zastosowanie w najlepiej wyposażonych Klinikach i Centrach Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych do codziennej pracy klinicznej. Umożliwia niezwykle precyzyjną diagnostykę, w tym między innymi usg genetyczne i usg 3D 4D.

 

Najdokładniejsza dostępna współcześnie na świecie diagnostyka usg 3D, usg 4D, usg HDlive w Krakowie - od najwcześniejszych etapów ciąży - już terez w rękach ekspertów z Ludwin & Ludwin Ginekologia


HDlive usg 4D najlepsze na świecie już w Krakowie

 


VOLUSON 730 Expert wysokiej klasy ultrasonograf 3D/4D także u nas


Do niedawna VOLUSON 730 Expert był jednym z najszybszych i najdokładniejszych dostępnych systemów obrazowania przestrzennego zaprojektowanym dla takich dziedzin diagnostyki obrazowej jak położnictwo, ginekologia, neonatologia, medycyna wewnętrzna, urologia, kardiologia, obrazowanie przezczaszkowe oraz naczyniowe.

Teraz palmę pierwszeństwa w dziedzinie ultrasonografii 3D/4D przejął E8 Expert również znajdujący się w naszej pracowni

Choć starszy generacyjnie niż E8 system Volsun 730 Expert pozwala uzyskiwać i analizować obrazy w każdej płaszczyźnie odsłaniając najmniejsze szczegóły z niezwykłą dokładnością oraz przez zastosowanie wysublimowanych narzędzi analitycznych daje odpowiedzi na wiele istotnych pytań klinicznych.

VOLUSON 730 Expert  to nie tylko doskonałe narzędzie do obrazowania w trybach 3D i 4D, ale także aparat o udoskonalonym obrazowaniu w trybie 2D, który zapewnia doskonałą jakość obrazu, wysoką rozdzielczość obrazowania oraz olbrzymie możliwości diagnostyczne.
Zastosowanie skanowania objętościowego i obrazowania 3D oraz 4D pozwala na uzyskiwanie przestrzennych obrazów oglądanych narządów, w tym między innymi płodu w łonie matki w czasie rzeczywistym.

 

Konsultanci z prestiżowym, międzynarodowym certyfikatem londyńskiej Fetal Medicine Fundation - aż 6-ciu certyfikowanych przez FMF specjalistów

Możliwość precyzyjnej diagnostyki jest jednak ściśle zależna od kompetencji, umiejętności i wiedzy wykonującego badanie specjalisty.
Stąd, też bardzo istotny jest zespół lekarzy oferujących swoje najwyższe kwalifikacje, potwierdzone międzynarodowymi i krajowymi certyfikatami umiejętności.

Prowadzący pracownię Dr. n med. Inga Ludwin oraz Dr n. med. Artur Ludwin uzyskali prestiżową, międzynarodową licencję wydaną przez londyńską Fetal Medicine Fundation.

Cerytikat FMF posiadaja również przeprowadzający w pracowni badania ultrasonograficzne:

Dr n. med. Magdalena Rybak - Krzyszkowska,

Lek. med. Anna Sus - Urban,

Dr n. med. Katarzyna Wadowska-Jaszczyńska,

Dr n. med. Monika Kabzińska - Turek.

Posiadacze Certyfikatu Kompetencji Fetal Medicine Fundation mają jednocześnie prawo do użytkowania oryginalnego oprogramowania FMF do wyliczeń ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu.
Nasze wyniki badań podlegają okresowemu audytowi ekspertów FMF z Londynu, który ponownie w marcu 2010 oraz w marcu 2011 potwierdził wysoką jakość prowadzonej przez nas diagnostyki.

Aktualnie jesteśmy prywatną pracownią ultrasonografii 3D/4D, w której swoją wiedzę i dośwadczenie udostępnia największa liczba specjalistów w małopolsce certyfikowana przez FMF.


Niezapomniane wrażenia z wewnątrzłonowego życia dziecka z cyfrową archiwizacją danych, dokumentacją zdjęciową i DVD

Choć głównym zadaniem stosowania nowoczesnych technologii obrazowania objętościowego 3D i 4D jest zwiększenie dokładności diagnostycznej, to funkcje aparatu pozwalają na uwidocznienie dziecka i jego twarzyczki, ruchów warg, powiek oraz innych części jeszcze zanim przyjdzie ono na świat w łonie matki.
Możliwość obserwacji tych niepowtarzalnych monetów daje niezapomniane wrażenia, a zdjęcia i nakręcone filmy mogą być niezastąpioną pamiątką dla rodziców, jak też wzrastających już dzieci.

usg 3d Kraków

 

Dlatego też nasza pracowania ultrasonografii jest przystosowana poza przeprowadzaniem najdokładniejszej diagnostyki płodu, także do umacniania kontaktów z jeszcze nie narodzonym  dzieckiem przez całą rodzinę.
Gabinety diagnostyczne są wyposażone 46 calowe monitory LCD najwyższej jakości umożliwiające obserwację całego badania zarówno przez kobietę ciężarną, męża lub całą rodzinę.
Zapewniamy możliwość nagrania badania w formacie DVD.Pełen zakres nieinwazyjnej diagnostyki ultrasonograficznej i biochemicznej wad genetycznych płodu

Połączenie diagnostyki ultrasonograficznej oraz diagnostyki biochemicznej daje największą czułość w wykrywaniu wad genetycznych płodu. Na tej podstawie używając specjalistycznego oprogramowania Fetal Medicine Fundation możemy z bardzo dużą dokładnością wyliczyć ryzyko wystąpienia wady genetycznej.

Warunkiem prawidłowych wyliczeń są ściśle przestrzegane standardy zarównow badań usg jak tez pracowni biochemicznej. Wszystkie nasze badania są certyfikowane i audytowane przez londyńską FMF.