Chirurgia Ginekologiczna

operacja

Ludwin&Ludwin / Chirurgia Ginekologiczna / Labioplastyka

Labioplastyka

 

Dr n. med. Artur Ludwin oraz Dr n. med. Inga Ludwin oferują wszystkim kobietom, u których występuje problem nadmiernie rozwiniętych warg sromowych mniejszych lub asymetria warg sromowych mniejszych lub wszystkim tym kobietom, które są niezadowolne z wyglądu swoich warg sromowych możliwość chirurgicznej korekcji ( labioplastyka ) przy użyciu najnowszych technik chirurgicznych ich plastycznej korekcji.

W swojej praktyce stosujemy dwie alternatywne metody labioplastyki tj. technikę "trim edge" oraz technikę "wedge", a także modyfikację tej ostatniej tj. "Z-technique".

Labioplastyka przeprowadzana każdą z tych technik ma swoje specyficzne zalety i swoich zwolenników wśród specjalistów zajmujących się chirurgią plastyczną sromu.

Stosując wszystkie dostępne metody labioplastyki, staramy się wybrać tą najbardziej optymalną dla istniejącego defektu oraz indywidulanych oczekiwań kobiety, co do wyglądu warg sromowych mniejszych po zabiegu.

Dobór odpowiedniej techniki przeprowadzenia labioplastyki jest bardzo istotny, gdyż nie każda technika może być odpowiednia do realizacji osobistych preferencji kobiety.

Od tego jaką techniką zostanie przeprowadzona labioplastyka zależy końcowy efekt kosmetyczny związany nie tylko z wielkością czy symetrią warg sromowych mniejszych, ale także z ich zabarwieniem, kształtem czy gładkością brzegu i powinno być uzależnione od oczekiwań kobiety a nie umiejętności czy preferencji chirurga.

Najogólniej uzyskiwane wyniki labioplastyki warg sromowych mniejszych i ich wkomponowanie w całościowy obraz sromu w nomenklaturze proponowanej przez dr n. med. Artura Ludwina oraz dr n. med. Ingę Ludwin można podzielić na wyniki dwojakiego typu:

1) design typu "ziarenko kawy / coffee bean"

Ten typ wyników jest możliwy do uzyskania najczęściej jeśli labioplastyka jest przeprowadzana techniką "trim edge". Labioplastyka tego typu charakteryzuje się uzyskaniem warg sromowych mniejszych o jednolitym, różowym zabarwieniu, o gładkim brzegu, całkowicie lub prawie całkowicie skrywających się między wargami sromowymi większymi. Niektórzy uważają, że ten rodzaj labioplastyki daje wyniki "nienaturalnie" pięknego sromu, jednak jest to ten typ wyników, który jest preferowany przez większość kobiet poddających się labioplastyce.

2) design typu "naturalnie piękna / natural beauty"

W zależności od oczekiwań, pozostawiamy tu nieco większe wargi sromowe mniejsze, które są wyrażnie widoczne między wargami większymi. W zależności od preferencji co do kształtu i zabawienia brzegu warg stosujemy tu technikę "trim edge", jeśli kobieta chce zlikwidować, zazwyczaj bardziej brunatne zabarwienie brzegu warg sromowych większych czy nieregularność brzegu.

Jednak część kobiet może chcieć zachować naturalnie brunatne zabarwienie brzegu warg sromowych - u tych pacjentek labioplastyka przeprowadzana jest przez nas techniką "wedge".

Labioplastyka warg sromowych mniejszych aby dać oba typu designu sromu tj. "coffee bean" oraz "natural beauty" może musieć być uzupełniona redukcją napletka łechtaczki. Czasem niezbędna dla uzyskania takiego wyglądu sromu niezbędna jest eż labioplastyka warg sromowych większych.

Labioplastyka może być przeprowadzana w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym lub znieczuleniu miejscowym w zależności od preferencji pacjentki.

Labioplastyka oraz inne zabiegi z zakresu chirurgi plastycznej sromu i pochwy są przez nas przeprowadzama w Prywatnym Szpitalu Centermed w Krakowie i wiążą się z krótkotrwałym pobytem. Pacjentki zazwyczaj w tym samym dniu opuszczają szpital lub zostają do następnego dnia, jeśli przyjeżdżają z innych rejonów Polski lub z poza granic kraju.

Poniżej przedstawiamy przykładowy efekt po zabiegu (design typu "coffe bean") u pacjentki z nadmiernie rozwiniętymi oraz asymetrycznymi wargami sromowymi mniejszymi oraz z przerośniętym i asymetrycznym napletkiem łechtaczki.

 

labioplastyka labioplastyka