Chirurgia Ginekologiczna

operacja

Ludwin&Ludwin / Chirurgia Ginekologiczna / Redukcja napletka łechtaczki - Clitoris hood reduction

Redukcja napletka łechtaczki - Clitoris hood reduction

 

Przerośnięty napletek łechtaczki, czasem asymetrycznie przerośnięty napletek łechtaczki często wiąże się z dużymi lub przerośniętymi wargami sromowymi. Przeprowadzenie w tym wypadku samej labioplastyki warg sromowych mniejszych techniką "wedge" lub ograniczenie techniki "trim edge" tylko do warg sromowych może nie dawać pożądanego efektu kosmetycznego, gdyż pozostający zbyt duży napletek łechtaczki nie komponuje się odpowiednio z całościowym nowym designem sromu.

Dlatego część zabiegów labioplastyki - szczególnie gdy kobieta oczekuje designu sromu typu "coffee bean" wymaga uzupełnienia o redukcję napletka łechtaczki (Clitoris hood reduction).

Jest to dodatkowa procedura wymagająca szczególnej precyzji, gdyż przeprowadzana jest w bardzo wrażliwej i ukrwionej okolicy jaką jest okolica łechtaczki.

Na zabiegi tego typu zapraszamy też kobiety, które były poddawane labioplastyce typu "wedge" (technika stosowana najczęściej przez chirurgów plastycznych) nie uzupełnionej przy rozbudowanym napletku o jego redukcję i nie są zadowolone z efektu końcowego zabiegu.

W zabiegach tego typu specjalizuje sie dr n. med. Artur Ludwin oraz dr n. med Inga Ludwin.