Chirurgia Ginekologiczna

operacja

Ludwin&Ludwin / Chirurgia Ginekologiczna / Laparoskopia

Laparoskopia

 

Laparoskopia to małoinwazyjna endoskopowa technika diagnostyczna lub operacyjna stosowana w ginekologii, chirurgii oraz urologii.

Metoda ta polega na wykonaniu kilku niewielkich nacięć o średnicy od 3 do 10mm w powłokach brzusznych, przez które wprowadza się układ optyczny oraz miniaturowane narzędzia chirurgiczne.

Aby wytworzyć odpowiedną przestrzeń do manewrowania narzędziami i uzyskania odpowiedniej widoczności do jamy brzusznej pompuje się pod odpowiednim ciśnieniem gaz - dwutlenek węgla, czyli wytwarza się tzw. odmę otrzewnową.

Wprowadzona do jamy brzusznej optyka laparoskopowa połączona z kamerą pozwala uzyskiwać jest obraz, który może być obserwowany przez zespoł operujący na ekranie monitora.

Cała procedura diagnostyczna lub operacyjna odbywa się dzięki temu niejako przez "dziurkę od klucza" bez konieczności rozległego rozcinania powłok brzusznych pacjentki i bez pozostawienia dużych, niekiedy nieestetycznych blizn.

Po laparoskopii pacjent może nawet w tym samym dniu lub w następnym opóścić szpital, a przy bardziej rozległych zabiegach laparoskopowych już po dwóch dniach. W porównaniu do zabiegów tradycyjnych pacjent, także znacznie wcześniej może wrócić do pełnej aktywności fizycznej, seksualnej i zawodowej.

We współczesnej ginekologii większość operacji, które do tej pory były przeprowadzane przez rozcięcie powłok brzusznych może być przeprowadzono laparoskopowo.

Niestety bardziej rozległe zabiegi operacyjne wymagają sporych umiejętności i doświadczenia w stosowaniu laparoskopii, a także zaawansowanego technologicznie sprzętu laparoskopowego.

Pozwala to uniknąć mogących się pojawić powikłań lub konieczności otwarcia powłok brzusznych w trakcie laparoskopii.

Możemy aktualnie zaproponować wszystkim wymagającym leczenia operacyjnego, właściwie pełen dostępny zakres chirurgii laparoskopowej.

 

Zakres zabiegów:

 

HISTEROLAPAROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA I LECZNICZA

LAPAROSKOPOWA DIAGNOSTYKA I LECZENIE NIEPŁODNOŚCI

LAPAROSKOPOWA DIAGNOSTYKA DROŻNOŚCI JAJOWODÓW

LAPAROSKOPOWE UDRAŻNIANIE JAJOWODÓW

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE CIĄŻY POZAMACICZNEJ

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE CYSTY I INNYCH GUZÓW ŁAGODNYCH JAJNIKA

LAPAROSKOPOWE LECZENIE ENDOMETRIOZY

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE MIĘŚNIAKA / MIĘŚNIAKÓW MACICY

LAPAROSKOPOWE USUNIĘCIE TRZONU MACICY (LSH)

LAPAROSKOPOWE CAŁKOWITE USUNIĘCIE MACICY (TLH)