• Ludwin&Ludwin
  • kontakt
  • nasza misja
  • nasz zespół
  • blog

Ludwin&Ludwin / blog

2010-10-14


E 8 - Najnowocześniejszy i najlepszy na świecie aparat do usg 3D i 4D jest już w Krakowie właśnie u nas !!!


Jest to niesamowity przeskok w stosunku do tych aparatów, które jeszcze do niedawna wydawały się nam nowoczesne i dobre. Do tej pory mieliśmy (i ciągle mamy w drugim gabinecie) u siebie jego poprzednika model Voluson 730 Expert. Byliśmy z niego bardzo zadowoleni. I choć wszyscy ciągle reklamują go w Europie środkowo-wschodniej jako nowość, dla nas stał się on już przeżytkiem.

Ten, najnowszy nazywa VOLUSON E8 Expert (w żargonie wołają na niego "E ósemka"). Całkiem nowa generacja technologiczna.

Pracują na nim najlepsze ośrodki naukowo-badawcze na świecie, w tym guru medycyny płodowej prof. Nikolaides z Londynu.

Bardzo się cieszymy, że możemy badać nasze pacjentki na tym aparacie.

Ja, oddaję się swojej pasji, czyli rozpoznawaniu wad macicy czyli przegrody macicy, macicy dwurożnej, jednorożnej, podwójnej i innym rzadkim i trudnym sytuacjom diagnostycznym, a Inga swojej pasji - czyli oglądaniu rosnących dzieciaków i precyzyjnemu usg genetycznemu.

Mieliśmy ostatnio wykład w Barcelonie na temat rozpoznawania oraz kwalifikacji do leczenia przegrody macicy, macicy dwurożnej i łukowatej przy użyciu 3D ultrasonografii i 3D sonohisterografii.

I pokazaliśmy tam kilka zdjęć przegrody macicy, które zdążyłem zrobić zaraz przed wyjazdem na tym nowym aparacie. Zrobiły duże wrażenie.

To bardzo miłe uczucie, gdy się coś prezentuje w Zachodniej Europie i okazuje się, że koledzy "z zachodu" ze zdziwieniem patrzą, że Polacy na codzień moga pracować na sprzęcie nowocześniejszym niż jest wyposażona niejedna renomowana zachodnioeuropejska klinika.

Niestety jest pewien mankament aparat ten czyli "E ósemka", jego możliwości i badanie na nim, tak nas wciąga, że zapominamy o upływającym czasie, a badania zamiast trwać krócej, trwają dłużej i stąd czasem ostatnio są większe opóźnienia w kolejce na wizytę.

Mamy nadzieję jednak, że nasze pacjentki nam to wybaczą...

Mamy też nadzieję, że dzięki naszemu nowemu aparatowi kolejnym rodzicom będziemy mogli przekazywać najlepiej tylko dobre informacje i wspólnie będziemy cieszyć się, oglądając zdrowe buziaki uśmiechające się do nas w 3D i 4D.

 

AL.